پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تشکیل کمیته راهبردی مدیریت جامع سرزمین به دستور استاندار خوزستان
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 13361
بازدید کل : 202947
آخرین بروزرسانی:
20 آذر 1397 12:9
بازدید : 495 27 دی 1396 11:25 شماره :46162

تشکیل کمیته راهبردی مدیریت جامع سرزمین به دستور استاندار خوزستان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان در این بازدید که صبح یکشنبه ۲۴ دی ماه و با حضور شورای تامین استان صورت گرفت مدیران منابع طبیعی، محیط زیست، هواشناسی، مدیریت بحران، مناطق نفتخیز جنوب و آب و برق خوزستان نیز حضور داشتند.

منطقه کریت کمپ که در شرق اهواز و در حدفاصل بزرگراه خلیج فارس و جاده ماهشهر واقع شده است به دلیل عملیات گسترده نفتی طی سالیان متوالی دچار تخریب فراوان در بافت و ساختمان خاک گردیده و نمونه جامعی از عدم لحاظ مدیریت سرزمین در انجام پروژه های صنعتی است.بنابر گزارش های اداره هواشناسی استان این منطقه طی ماههای اخیر یکی از نقاط اصلی تهدید اهواز بوده و حتی بادهایی با سرعت ۵ متر بر ثانیه باعث بوجود آمدن حالت بحرانی برای اهواز میگردد.

شریعتی در این باره گفت: طی یک ماهه اخیر مناطق نفتخیز جنوب مکلف است تا برای مهار این کانون پیشنهادات خود را اریه نماید در غیر اینصورت با بکارگیری مشاور طرحی تهیه شده و به نفت ابلاغ خواهد شد.

استاندار خوزستان همچنین گفت: طی چند سال اخیر و در اثر اجرای بدون مطالعه و ملاحظات زیست محیطی برای پروژه های عمرانی، روند تخریب منابع طبیعی استان شدت یافته و از این رو پیشنهاد میگردد که یک کمیته تخصصی مرکب از مدیران و کارشناسان بخش های مختلف و به ریاست معاونت فنی استاندار جهت بررسی طرح های عمرانی در جهت مدیریت جامع سرزمین تشکیل گردد.

این کمیته که مرکب از منابع طبیعی، محیط زیست، جهادکشاورزی،مدیریت بحران، هواشناسی و زمین شناسی، و آب و برق استان بوده که ریاست آن به عهده معاون فنی استاندار و دبیر آن نیز منابع طبیعی می باشد.

و در صورت صلاحدید این کمیته پروژه های فاقد صلاحیت متوقف و برای تصمیمم گیری به شورای تامین استان ارجاع میگردند.

در پایان استاندار خوزستان با اشاره بر مصوبه ۱۵ فروردین ۹۶ هیات دولت تاکید نمود اولویت دولت حل بحران های زیست محیطی بوده که در این زمینه در استان اعتقاد ویژه ای وجود دارد از جمله اجرای طرح مهار کانون های گرد و غبار و عملیات نهالکاری و احداث کانال است که حتما طی امسال بایستی آب از کانال برداشت شده و به مصرف طرح برسد.

*روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان*

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها